Kuźnicką nie pojadą do sierpnia

wiadukt przy Zakładach Chemicznych Police

Firma, która ma przebudować wiadukt w ciągu ul. Kuźnickiej w Policach, już w poniedziałek (4 grudnia) przejmie ten plac budowy. Od tej pory kierowcy muszą się liczyć z tym, że tą trasą nie pojadą. Aż do końca sierpnia przyszłego roku. Objazdy prowadzić będą przez ulice: Jasienicką oraz Piotra i Pawła.

Wiadukt od dawna nie spełnia już swojego zadania. Ze względów bezpieczeństwa trzeba było na nim wprowadzić ruch wahadłowy i ograniczenie dopuszczalnej masy wjeżdżających na niego samochodów. Po przebudowie ma być zdolny do przyjmowania znacznie większego obciążenia. To ważne zwłaszcza dla okolicznych zakładów (w tym „Polic”), bo trasą tą dojeżdżają do nich liczne samochody ciężarowe.

– Przebudowa obejmie 250 metrów długości jezdni, wraz z wiaduktem – mówi Jarosław Przybylski, dyrektor wydziału realizacji budów Energopol-Szczecin. –  Z tego 165 metrów samego wiaduktu, i po około 50 metrów na dojeździe i na zjeździe. Termin jest dość napięty, ale wierzę, że uda się go dotrzymać. To poważna przebudowa. Wzmacniamy całą istniejącą konstrukcję, po to, aby była w stanie przenieść standardowe obciążenia – takie, jakie dzisiaj są spotykane na drogach. Sięgamy fundamentów, wzmacniamy je, a także konstrukcję nośną i płytę.

Aż do niemal końca sierpnia przyszłego roku użytkownicy wiaduktu będą musieli korzystać z objazdów prowadzących przez ulice: Jasienicką oraz Piotra i Pawła.

A do tej pory, każdego dnia, z tego wiaduktu korzystało około 200 ciężarówek.

Przebudowa ma kosztować 6 779 049,23 zł brutto.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.