Masz 55 lat lub więcej? Powiat zaprasza na sprawdzenie sprawności ruchowej i poznawczej

fot. archiwum

Polickie starostwo zaprasza osoby powyżej 55. roku życia na bezpłatne testy sprawności ruchowej i poznawczej „Alzheimer – rozumiem – wspieram”. Odbędą się we wtorek, 21 września, w godz. 10.00 – 15.00 w Starostwie Powiatowym w Policach przy ul. Tanowskiej 8 (wejście A, wyodrębnione pomieszczenie w holu)

Powiat policki włącza się w ten sposób w ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną „Alzheimer – rozumiem – wspieram” oraz w obchody Światowego Dnia Walki z Chorobą Alzheimera.

Testy (dostępne na stronie www.testysenioralne.pl) zostaną przeprowadzone w obecności psychologa.

Celem tej akcji jest zwiększenie wiedzy na temat choroby Alzheimera i innych rodzajów otępienia (demencji) oraz potrzeb osób chorych i ich opiekunów rodzinnych. Organizatorzy dodają, że każdy, kto weźmie w niej udział, dostanie niezbędne materiały informacyjne, a także upominek – niespodziankę.

Badanie (składające się z testu pamięci i testu sprawności ruchowej) nie da diagnozy, ale wskaże, czy dana osoba ma problem sugerujący chorobę otępienną, i czy powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej po skierowanie do specjalisty (geriatry, neurologa, psychiatry). A w tym przypadku wczesna diagnoza umożliwia wydłużenie nawet o kilka lat okresu samodzielnego życia, bez potrzeby korzystania z intensywnej, całodobowej opieki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.