Mieczysław Jurek na rocznicowych obchodach: w Policach zaczynają rosnąć mury

Podczas polickich obchodów 40 rocznicy Sierpnia ‘80 i powstania „Solidarności” przewodniczący Zarządu Regionu „Solidarności” Pomorza Zachodniego Mieczysław Jurek zapowiedział reakcję związku na niedawne działania CBA.

– 40 lat temu na Wybrzeżu, jak i w Policach, robotnicy upomnieli się o wolność, demokrację, o szacunek i godność – powiedział Mieczysław Jurek. – To tutaj wybrzmiały hasła o wolnych związkach zawodowych, i wiele jeszcze innych postulatów. Jakże znamiennym jest, że po 40 latach, tutaj, jakże aktualne są słowa piosenki „Mury”, a szczególnie jej ostatniej zwrotki. A mury rosną, rosną, rosną… Musi to wybrzmieć tu, w Policach. Tu, w Policach, po 40 latach mamy do czynienia, że zaczynają rosnąć mury. „Solidarność” nie zostawi tej sytuacji bez komentarza i bez reakcji. Nie może dochodzić do takich sytuacji, że członkowie komisji krajowej od 6 rano są inwigilowanymi przez służby specjalne. To się skończy.

Przypomnijmy: 25 sierpnia CBA dokonało przeszukań w różnych instytucjach, siedzibach podmiotów gospodarczych, a także w domach osób fizycznych – w Szczecinie i w Policach.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.