MoBiLET zostaje w SPP

parkomat w Szczecinie

MoBiLET zostaje w szczecińskiej Strefie Płatnego Parkowania. Ale od 1 lutego do każdej transakcji w SPP pośrednik doliczać będzie 10 groszy.

Władze Szczecina kilka dni temu poinformowały, że MoBiLET z końcem roku przestaje działać w SPP, ponieważ miejska spółka NiOL (Nieruchomości i Opłaty Lokalne) i firma Mobile Traffic Data nie doszły do porozumienia w sprawie współpracy w roku 2018.

Dzisiaj (29 grudnia) MTD poinformował NiOL, że zgadza się na zaproponowane warunki, to jest opłatę ryczałtową w wysokości 8,4 tys. zł rocznie. Jednocześnie firma poinformowała, że od 1 lutego zamierza wprowadzić dziesięciogroszową „opłatę manipulacyjną“ od każdej transakcji w Strefie Płatnego Parkowania. Do tej pory użytkownicy aplikacji nie musieli płacić nawet za doładowania konta.

Obecnie za postój w SPP można płacić za pośrednictwem dwóch aplikacji: Sky Cash i MoBiLET. Sky Cash nie pobiera opłat za swoje usługi, ale prowizja za doładowanie konta wynosi 1,9 proc.

NiOL prowadzi rozmowy z trzecim operatorem, firmą GoPay, w sprawie płatności za postój przez aplikację Mobilna Karta Miejska w Szczecinie. Usługa ma być dostępna w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.