Na Linii Samorządowej wrócą bilety i będą dodatkowe kursy? Tego chcą mieszkańcy

autobus linii samorządowej

Możliwe, że na Linii Samorządowej będą dodatkowe kursy finansowane ze sprzedaży biletów. Obecnie przejazdy są bezpłatne.

Od 1 lutego liczba kursów LS została zmniejszona. Burmistrz Polic tłumaczy to gorszą niż rok temu sytuacją finansową gminy.

Mieszkańcy sołectw, przez które przebiega trasa LS, wystosowali petycję w sprawie pozostawienia rozkładu linii takiego, jak był przed 1 lutego – za cenę przywrócenia biletów. Darmowe przejazdy przysługiwałyby tylko dzieciom i młodzieży szkolnej.

– Na spotkaniu z sołtysami Trzebieży, Tatyni, Dębostrowa, Drogoradza, Uniemyśla, Niekłończycy i Tanowa zostały przedstawione możliwości wprowadzenia dodatkowych kursów finansowane ze sprzedaży biletów – informuje policki magistrat. – Został im przekazany nowy rozkład jazdy, z prośbą o skonsultowanie go z mieszkańcami i wypracowanie kompromisowego rozwiązania. W połowie marca planowane jest następne spotkanie.

Burmistrz Polic wystosował też pismo do wojewody z pytaniem o możliwość dofinansowania Linii Samorządowej.

One Thought to “Na Linii Samorządowej wrócą bilety i będą dodatkowe kursy? Tego chcą mieszkańcy”

  1. Nie powinno być darmowych dla nikogo, każdy powinien płacić za sobie. Inaczej to jacyś płacą na rzecz tych co mają darmowe.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.