NFZ zaprasza na dzień otwarty

plakat dnia otwartego w NFZ

W sobotę, 26 stycznia, szczeciński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza na dzień otwarty pod hasłem „Cukier szkodzi!”.  Specjaliści będą promować życie bez nadmiaru cukru, ale nie tylko – będzie można na przykład wyrobić sobie EKUZ.

Tego dnia pracownicy NFZ wspólnie z przedstawicielami Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów  Medycyny IFMSA-Poland oddział Szczecin oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Szczecin promować będzie życie wolne od nadmiaru cukru w codziennej diecie. Poradzą, czym zastąpić biały cukier, aby było słodko, ale zdrowo! Będą też badania poziomu cukru we krwi i składu masy ciała.

Na najmłodszych czeka zabawa w aptekę, nauka szczotkowania zębów, konkursy i drobne upominki. Podczas Dnia Otwartego w NFZ wydawać będą także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Po EKUZ można będzie przyjść od godz. 9:00 do 14:00.

Stanowiska promotorów zdrowia ze szczecińskiego Sanepidu oraz studentów medycyny i farmacji z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie dostępne będą w godzinach 10:00 – 13:00.

  • Przy stanowisku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinie można  będzie zbadać skład masy ciała, tj. wskaźnik BMI, procentową zawartość tkanki tłuszczowej, masę tkanki mięśniowej i kostnej, stopień nawodnienia organizmu, poziom otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dowiemy się także, czy nasz organizm jest młodszy, czy starszy niż wskazuje na to metryka.  Będzie można również zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi i skorzystać z badania spirometrycznego (pojemności i wydolności płuc).
  • Promotorzy zdrowia z Sanepidu opowiedzą także o higienie jamy ustnej oraz o szkodliwości nadmiaru słodyczy i słodkich napojów dla zdrowia, w tym dla stanu uzębienia, w szczególności u dzieci. Przy okazji będzie pokaz prawidłowego szczotkowania zębów.
  • Poziom cukru we krwi zbadają studenci Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IMFSA – Oddział Szczecin.
  • Studenci ze szczecińskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji zaproponują badanie zawartości cukru w codziennej diecie, informacje o zamiennikach białego cukru, a dzieci zapraszają na pouczającą zabawę w aptekę.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.