Nie pojedzie już nawet rowerem. Przez promile

policyjny kogut

Miał ponad 2 promile alkoholu, jechał całą szerokością drogi, miał też problem z komunikowaniem się… Zatrzymali go policcy policjanci. Już stracił prawo jazdy. Sąd zdecydował także, że ten 35-latek nie będzie mógł prowadzić pojazdów mechanicznych przez 5 lat.

Policjanci w minioną środę (21 listopada) zauważyli mercedesa, którego tor jazdy i wykonywane przez kierującego manewry, mogły wskazywać, że prowadzący jest nietrzeźwy.

-Mundurowi natychmiast zatrzymali samochód do kontroli – informuje asp. sztab. Iwona Grefenheim z KPP w Policach. – Siedzący za kółkiem 35-letni mężczyzna miał trudności z wypowiadaniem się, a woń alkoholu była tak silna, że policjanci nie mieli najmniejszych wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy.

Funkcjonariusze sprawdzili to na miejscu. Okazało się, że ten obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został doprowadzony do komendy, gdzie podjęto kilka prób weryfikacji jego trzeźwości. Jednak 35-latek nie był w stanie poddać się badaniu. Policjanci udali się więc z nim do szpitala, tam pobrano od niego krew do analizy.

Zatrzymany mężczyzna odpowiedział już przed sądem. Nie tylko stracił prawo jazdy. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na 5 lat.

Policja po raz kolejny apeluje, żeby cały czas mieć świadomość, że gdy siadamy za kierownicę pojazdu zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i życie innych osób.

-Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych śmiercią – podkreślają funkcjonariusze. – Posiadane umiejętności nie są w stanie wygrać z nadmiarem alkoholu.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.