Niemieckie emerytury w ZUS. Eksperci poradzą

oddział ZUS w Szczecinie

W czwartek, 16 maja, w szczecińskim ZUS niemieccy eksperci będą doradzali w sprawach rent i emerytur za naszą zachodnią granicę. Można się umówić na spotkanie.

W siedzibie ZUS przy ul. Matejki w Szczecinie doradzać będą pracownicy Deutsche Rentenversicherung (DRV) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Będzie można uzyskać informacje na temat ustawowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Polsce i w Niemczech oraz indywidualnych programów emerytalnych w Niemczech.

Zapraszamy każdego, kto pracuje lub pracował w Niemczech i chce skorzystać z bezpłatnych konsultacji – zachęca Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS. – Osoby, które były aktywne zawodowo na terenie Niemiec, jak i Polski, będą mogły rozwiać swoje wątpliwości. Eksperci przedstawią także możliwości korzystania z ubezpieczenia emerytalno-rentowego w Niemczech. Porady będą udzielane w języku polskim i niemieckim, przy każdym stanowisku będzie tłumacz. Prosimy nie zapomnieć o zabraniu dowodów ubezpieczeniowych i dowodu osobistego.

Dodatkową zachętą dla zainteresowanych może być możliwość weryfikacji danych w systemie informatycznym niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej. Eksperci będą bowiem z nim połączeni.

Z porad będzie można skorzystać 16 maja w godz. 9:00-16:00 przy ul. Matejki 22, sala nr 160, II piętro. Warto wcześniej telefoniczne uzgodnić godzinę spotkania, aby uniknąć oczekiwania.

Zapisy przyjmowane są pod numerami:

  • 91 810 15 07
  • 91 810 18 00
  • 91 810 18 01

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.