Nieoficjalnie: w Policach zmiana burmistrza [Aktualizacja]

[Aktualizacja] Według oficjalnych danych w drugiej turze Krystian Kowalewski zdobył 7701 głosów (61,91%), natomiast Władysław Diakun – 4738 głosów (38,09%).

[Wcześniejsza informacja] Według nieoficjalnych jeszcze danych w Policach nastąpi zmiana burmistrza. Rządzący od 1998 r. Władysław Diakun będzie musiał ustąpić miejsca Krystianowi Kowalewskiemu, który w drugiej turze zdobył około 62% głosów.

Mamy to! – powiedział Krystian Kowalewski, po przekazaniu nieoficjalnych wyników ze wszystkich obwodów. – Przyznam się szczerze, jestem oszołomiony wielkością, skalą tego zwycięstwa, tej euforii, tej energii, która znalazła się w naszych policzanach. Tej wiary, tej woli zmian, tej energii tworzenia… To jest niesamowite. Niesamowite, że my to razem zrobiliśmy i doprowadziliśmy do tego momentu.

– Trudno, życie toczy się dalej — powiedział Władysław Diakun. – W tej kadencji będę po prostu radnym.

Oficjalne wyniki mają być znane do południa w poniedziałek, 22 kwietnia.

Na zdjęciach — reakcje w sztabie Krystiana Kowalewskiego po uzyskaniu informacji o wynikach drugiej tury.

6 Thoughts to “Nieoficjalnie: w Policach zmiana burmistrza [Aktualizacja]”

 1. Anonim

  Nareszcie zmiana

 2. Anonim

  Nareszcie Police stały w miejscu a wręcz się cofały

  1. Anonim

   Napisz,cofały się do tyłu. Jadąc po nowych rondach i gdy twoje dzieci bawią się na nowych placach zabaw też tak myślisz? Nie ulegaj propagandzie Nowe idzie a za nim stare człapie. Jeszcze się mocno rozczarujesz. Zobacz kto stoi za tym co wygrał.

   1. Anonim

    Nowych rondach? A po co w tej chwili są one potrzebne? Przejedź się człowieku po drogach osiedlowych a zobaczysz jak to wszystko wygląda. Dziura na dziurze. Po co wymieniać ciągle place zabaw na place zabaw. Po co budować ciągle skyparki? Po co inwestować grube miliony złotych w Dom Kultury. Należy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.