Niepełnosprawni budowali, wandale zniszczyli

zbiórka na kawiarenkę

Osoby niepełnosprawne intelektualnie budowały w Policach kawiarenkę. Ich pracę zniszczyli wandale.

Spalili nie tylko lokal, ale zachwiali ogromną wiarą w ludzką życzliwość. Możemy ją przywrócić. Pomóżmy dorosłym podopiecznym polickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną urządzić kawiarenkę „Pożyteczni”.

Do wsparcia tej cennej inicjatywy zachęca Anna Tarocińska, która założyła na portalu pomagam.pl specjalną zbiórkę. Zna podopiecznych tej polickiej organizacji. Tym bardziej dotknęła ją informacja o tak podłym działaniu wandali.

Poznałam te osoby, to cudowni ludzie mający serce na dłoni – podkreśla Anna Tarocińska. – Dobrzy, sumienni, bardzo pracowici. 

Opisuje też okoliczności powstawania tej wyjątkowej kawiarenki. Podkreśla, że przy jej tworzeniu ciężko pracowały osoby niepełnosprawne intelektualnie. Wierzyły, że niebawem będą w niej oferować mieszkańcom Polic własne wypieki, kawę… W ten sposób zyskają miejsce pracy i cel w życiu.

Osoby niepełnosprawne intelektualnie ciężko pracowały, by powstała ich kawiarenka – opisuje Anna Tarocińska. – Kładły kafle, obijały pomieszczenia deskami. Materiały i część wyposażenia ofiarowali darczyńcy – ludzie dobrej woli i wielkich serc. Niestety nieukończona jeszcze kawiarenka została dwa razy, w różnym czasie, podpalona. Wielu podopiecznym trudno jest wytłumaczyć, że ktoś zrobił krzywdę. To osoby o wielkich sercach, bardzo przyjazne i z sercem na dłoni.

Na pewno warto i trzeba im pomóc. Można wpłacić datek na materiały budowlane, wyposażenie lub pomoc fachowców. Ale można też zaoferować swoją pracę. Znaleźć więcej szczegółów i wesprzeć odbudowę można na stronie zbiórki w serwisie pomagam.pl.

Każdy wie, co robić.

 

 

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.