O profilaktyce nigdy dość. Polickie Amazonki wciąż przypominają

W miniony piątek (26 maja) w 97 miastach Polski, z okazji Dnia Matki, prowadzona była akcja edukacyjna pt. „Badamy nie tylko mamy”. Członkinie klubów Amazonek przypominały o profilaktyce raka piersi. Robiły to także Polickie Amazonki. Zaprosiły do budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Tanowskiej w Policach.

– Rozdajemy ulotki, uczymy samobadania, namawiamy do badań: usg, mammografii – wymieniała w dniu akcji Julita Imirowicz, prezes Stowarzyszenia Polickie Amazonki.

Polickie Amazonki w tej akcji dostały wsparcie Powiatu Polickiego, Zachodniopomorskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia (jego przedstawicielki informowały m.in. o dostępnych programach zdrowotnych) i firmy Intertech gazy techniczne (zadbała o wyjątkową oprawę tego wydarzenia – rozpoczęto je wypuszczeniem 50 balonów).

Polickie Amazonki są przekonane, że o profilaktyce cały czas warto rozmawiać.

– Tym świadomym przypominamy – przyznaje Julita Imirowicz. – Ale są też kobiety, które się nie badają, bo się boją, albo nie mają czasu. Staramy się je przekonać, że trzeba się badać. Jeżeli uda się uratować chociaż jedną kobietę, to warto to robić.

Polickie Amazonki oferują swoją pomoc w pozostałe dni, nie tylko w czasie tego rodzaju akcji.

– Jak ktoś potrzebuje porady czy wsparcia to może się z nami zawsze skontaktować – zapewnia prezes. – Nie trzeba być członkiem naszej organizacji, żeby móc przyjść, porozmawiać. A dla członkiń mamy oczywiście szerszą ofertę: gimnastykę, rehabilitację, wyjazdy wczasowo-integracyjne i rehabilitacyjne… Warto również z nami być.

Kontaktu z Polickimi Amazonkami można szukać chociażby przez ich stronę na Facebooku.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.