Od poniedziałku trudniej przez Przęsocin. Zaczyna się przebudowa drogi

Już w najbliższy poniedziałek (1 lutego) można się spodziewać utrudnień na drodze przebiegającej przez Przęsocin. Rozpoczną się pierwsze prace związane z kolejnym etapem przebudowy tej głównej trasy z Polic do Szczecina.

– Na poniedziałek i wtorek planowana jest wycinka drzew wzdłuż całego odcinka, który obejmie przebudowa (czyli od lasu do granic administracyjnych Szczecina – red.) – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w polickim starostwie. – W tym czasie będzie tam ręczne kierowanie ruchem.

Już wtedy należy się spodziewać utrudnień. Ale od środy (3 lutego) na odcinku od lasu do ul. Centralnej ma być ruch wahadłowy. [Aktualizacja – 28 stycznia po południu starostwo poinformowało o zmianie planów i terminów]

– Tego dnia, jeśli nie będzie siarczystych mrozów, ma tam ruszyć budowa kanalizacji deszczowej – mówi Magdalena Sochanowska.

Przypomnijmy, odcinek drogi przebiegającej przez Przęsocin zmodernizuje firma Strabag. Przebudowana zostanie konstrukcja jezdni wraz z kanalizacją deszczową, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa.

Dodatkowo, na podstawie porozumienia zawartego z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Policach, przebudowana zostanie sieć wodociągowa.

Wartość całej inwestycji to 14 milionów 850 tysięcy złotych. Jest ona dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Inwestycja powinna być ukończona do 30 kwietnia 2022 r.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.