Okno dla przedsiębiorców

budynek starostwa w Policach przy ul. Tanowskiej

Przedsiębiorcom z powiatu polickiego ma być łatwiej rejestrować pojazdy. Już  w czwartek (1 marca) w starostwie przy ul. Tanowskiej w Policach zostanie uruchomione oddzielne stanowisko do obsługi właśnie osób rejestrujących firmowe auta. To ma zmniejszyć także kolejki przy pozostałych okienkach, czyli zyskają również osoby fizyczne. Bywało że jeden przedsiębiorca rejestrował w jednym dniu nawet 30 aut, czyli zajmował stanowisko na kilka godzin.

Wprowadzenie tych udogodnień zapowiedział już na piątkowej sesji starosta Andrzej Bednarek. To reakcja na piętrzące się kolejki, spowodowane m.in. wdrażaniem centralnego systemu informatycznego do ewidencji pojazdów.

– Mamy filię w Przecławiu, ale i to okazuje się za mało – przyznawał starosta. – Centralizacja informatyzacji spowodowała w ciągu ostatnich kilku tygodni potężne zawirowania. Długość obsługi klienta indywidualnego wzrosła blisko dwukrotnie. Sytuacja się poprawia, ale wciąż są kolejki. Dlatego otwieramy w najbliższych dniach okienko dla przedsiębiorców. Będzie ulokowane w Policach, bo tylko tutaj mamy miejsce. I korzystać z niego będą przede wszystkim, i w pierwszej kolejności, przedsiębiorcy. Zdarzają się firmy leasingowe, które mają do zarejestrowania 30 pojazdów. Przez duże kolejki mogli zarejestrować jednorazowo od 2 do 3. Łatwo sobie wyobrazić, że osoba z firmy, która miała takich pojazdów 30, musiała kilka razy stawać w kolejce. Inaczej by na 3-4 godziny blokowała okienko.

Starosta sygnalizował też kolejne ułatwienia – w przyszłości. Np. telefoniczną rezerwację kolejki, może także internetowe wsparcie rejestracji. Na razie rusza oddzielne stanowisko do obsługi dla przedsiębiorców.

 

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.