Opóźniona kolej metropolitalna

dworzec kolejowy w Policach

Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ma kolejne opóźnienie. Trzeba było unieważnić przetarg na dokumentację. Wszystko przez głupi błąd.

Chodzi o przetarg na „Wykonanie dokumentacji projektowej na zadanie: Budowa węzłów i przystanków przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu, na liniach kolejowych 273, 351, 401 i 406”. Bez niej nie będzie pozwolenia na budowę, a bez niego nie można zacząć prac.

Linia 406 to ta łącząca Szczecin i Trzebież. Przebiega przez Police. W Policach zamówienie obejmuje dokumentację dla budowy przystanku w okolicach ul. Piłsudskiego oraz modernizacji starego dworca. Nie ma w nim nic na temat stacji przy zakładach chemicznych.

Ogłoszenie o przetargu ukazało się 1 czerwca, a na 10 lipca wyznaczono termin otwarcia ofert. Ale w ogłoszeniu był błąd. Podano nieprawidłowy adres email. W efekcie do zleceniodawcy (gmina Szczecin) nie docierały maile od zainteresowanych udziałem w przetargu.

Zleceniodawca tłumaczy, że dowiedział się o tym dopiero 4 lipca. I że nie ma możliwości sprawdzenia korespondencji wysłanej na błędny adres – dlatego musiał unieważnić przetarg.

To zaś oznacza, że procedurę trzeba powtórzyć. Nowe ogłoszenie już się ukazało. Kolejny termin otwarcia ofert to 23 sierpnia.

One Thought to “Opóźniona kolej metropolitalna”

  1. Wodd

    No idioci po prostu. Ciekawe czy zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osoby która za to odpowiada…

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.