Ostatni etap przed narodową kwarantanną. Nowe restrykcje od soboty

Rząd wprowadza dodatkowe ograniczenia z powodu epidemii koronawirusa. Większość ma zacząć obowiązywać od soboty, 7 listopada.

Wszystkie dotychczasowe ograniczenia wciąż obowiązują. Cała Polska pozostaje w strefie czerwonej. Będą jednak dodatkowe restrykcje.

– Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od soboty, a w przypadku szkół od poniedziałku, i potrwają przynajmniej do 29 listopada – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Od 7 listopada (sobota) zamknięte będą placówki kultury – takie jak kina, teatry czy muzea. W galeriach handlowych będą mogły działać tylko sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, toaletowymi, środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą, a także punkty usługowe.

W sklepach o powierzchni do 100 m2 będzie mógł przebywać jeden klient na 10 m2, natomiast w większych – jeden na 15 m2. Limit jednej osoby na 15 m2 dotyczy także kościołów. Hotele będą dostępne wyłącznie dla gości przebywających w podróży służbowej.

Od poniedziałku (9 listopada) również klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną.

– Jeżeli się nie powiedzie na tym etapie nasz plan, za tydzień, do dziesięciu dni, czeka nas już tylko ostatni etap, czyli narodowa kwarantanna, która będzie bardzo dotkliwa – zapowiedział Mateusz Morawiecki.

Grafika: KPRM

Pełna informacja o obowiązujących ograniczeniach z powodu epidemii koronawirusa jest dostępna na stronach rządowych.

fot. Adam Guz/KPRM

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.