Pętla dla Bartoszewa

droga do Bartoszewa

W Bartoszewie powstanie pętla autobusowa. Projektowanie i uzgodnienia dobiegają końca. W 2019 roku ma ruszyć realizacja tej inwestycji. Ma kosztować 250 tys. złotych. Jest już zapisana w projekcie budżetu na rok przyszły. Radni na komisji infrastruktury nie zgłaszali żadnych zastrzeżeń co do jej zasadności.

Mieszkańcy Bartoszewa zgłaszali, że nie mają dobrego dojścia do drogi wojewódzkiej Tanowo-Pilchowo – tłumaczył radnym gminnym Krzysztof Kuśnierz, naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego. – Jest więc propozycja od nich, żeby tam podjeżdżał autobus.

Pętla ma umożliwić autobusowi bezpieczny manewr nawracania w samym Bartoszewie. Powstanie na drodze gminnej, przy samym lesie, w pobliżu lokalu Mini-Max.

Będzie kilka miejsc parkingowych dla samochodów, ale poza tymi wyznaczonymi miejscami auta (w pobliżu pętli) nie będą mogły parkować.

Bo jak autobus tam wjedzie, to on z pasażerami nie może cofać – dodał Jakub Pisański, wiceburmistrz Polic. – A parkujące samochody uniemożliwiałyby mu nawracanie. Dlatego to parkowanie trzeba tam uniemożliwić.

Być może z czasem do Bartoszewa będzie dojeżdżał także autobus z Dobrej. Kończyłby kurs także na tej pętli.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.