Pierwsze zwycięstwo Chemika w III lidze

W meczu trzeciej kolejki III ligi piłkarze Chemika Police wygrali na własnym boisku z Bałtykiem Gdynia 1:0. Jedyną bramkę zdobył Krystian Peda.

Spotkanie Chemika z Bałtykiem było wyrównanym widowiskiem, a w pierwszych 45 minutach gra toczyła się głównie w środku pola.

Po przerwie, w 46 minucie, Bałtyk mógł wyjść na prowadzenie, ale napastnik gości nie wykorzystał błędu obrony Chemika.

W 55 minucie Peda został sfaulowany w polu karnym i sędzie podyktował „jedenastkę”. Strzał Bartosza Ławy obronił jednak Marcin Matysiak.

W 76 minucie Oskar Klimkowicz faulował w polu karnym Sebastiana Bartlewskiego i to goście strzelali karnego. Ale Oskar Rechtziegel obronił „jedenastkę”.

Trzy minuty później bramkarz Bałtyku faulował w polu karnym Krystiana Pedę. Tym razem strzelał sam poszkodowany i wykorzystał szansę.

Więcej rzutów karnych w tym spotkaniu już nie było. Bramek też nie.

W kolejnym meczu Chemicy znów zagrają na stadionie przy ul. Siedleckiej. W niedzielę o godz. 16:00 podejmą Sokół Kleczew.

Chemik: Rechtziegel – Klimkowicz, Odlanicki-Poczobut, Wiejkuć, Szewczykowski, Kołat (46’ Kąkol), Bedliński (67’ Rudnik), Ława, Protasenko (67’ Jóźwiak), Peda, Sobecki (82’ Moroza)

1:0 – 79 min. Krystian Peda