Pijany kierowca bez prawa jazdy. Zatrzymany przez drogówkę

Policjanci z Polic zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie miał za to prawa jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

– Funkcjonariusze dostali informację, że w kierunku Trzebieży samochodem marki VW jedzie nietrzeźwy kierujący – relacjonuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik polickiej komendy policji. – W pobliżu miejscowości Brzózki zauważyli, że z naprzeciwka z dużą prędkością jedzie volkswagen, a kierowca nie panuje nad pojazdem i zjeżdża na ich pas ruchu. Aby uniknąć zderzenia musieli gwałtownie odbić na prawą stronę. Natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali volkswagena.

Zatrzymany, 40-letni mężczyzna, miał problemy z utrzymaniem równowagi. Przyznał się, że wypił 3 piwa i 0,7 l wódki, po czym pojechał do znajomej.

– Badanie wykazało u niego aż 3,2 promila alkoholu w organizmie – dodaje Katarzyna Leśnicka. – Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nie tylko długotrwały zakaz wsiadania za kierownicę, ale także do 2 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.