Plaża na polickiej „mijance”. Jeśli będą pieniądze

Gmina wykonała część prac na tzw. „mijance” przewidzianych w jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego na rok 2019. Ale nie wiadomo, co będzie z resztą.

Zgodnie z projektem na utworzenie plaży na „mijance” miało być przeznaczone prawie 400 tys. zł – w 2019 r.

– Jak wygląda ta sprawa? – pyta radny Ryszard Tokarczyk. – Bo plaży na „mijance” nie mamy. Co z pieniędzmi przeznaczonymi na realizację tego projektu z budżetu obywatelskiego?

– W zeszłym roku zostały zrealizowane prace niewymagające zgłoszenia robót budowlanych – odpowiada Sebastian Staszkiewicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej UM w Policach. – Przy próbie zgłoszenia robót natrafiliśmy na problemy związane z tym, że na posadowienie jakichkolwiek urządzeń na tym terenie trzeba było opracowywać operat wodnoprawny. Taka dokumentacja została sporządzona na początku tego roku. Wykonane prace, które nie wymagały zgłoszenia, w postaci nawiezienia humusu i obsiana tego terenu trawą, jak również urządzenia drogi dojazdowej i parkingu, kosztowały 147 tysięcy. Reszta, w miarę posiadanych środków finansowych, będzie kontynuowana w tym roku.

Z dokończeniem prac może jednak być różnie.

– To nie jest takie oczywiste, że te pieniądze będziemy mieli – zaznacza wiceburmistrz Jakub Pisański. – Dokumentacyjnie jesteśmy przygotowani, mamy pozwolenie wodnoprawne, mamy możliwość posadowienia tam infrastruktury, tylko potrzeba nam różnicy między 450 a 145 tys. zł. Na dzisiaj w budżecie tych pieniędzy nie mamy. Jeśli będziemy mieli taką możliwość w tym roku, będziemy radnych prosili o przeznaczenie tych środków. Mamy nadzieję to zrealizować.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.