Pobiegli, złożyli kwiaty, jeszcze zaśpiewają

W Policach obchody Narodowego Święta Niepodległości zaczęły się rano na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 od Biegu Niepodległości „Dębowa Dycha”. Później samorządowcy i harcerze złożyli kwiaty przy obelisku Józefa Piłsudskiego. W polickim MOK mają się jeszcze odbyć koncerty pieśni patriotycznych.

Na polanie za „ósemką” biegacze zmierzyli się na dystansach 5 i 10 km. Były też biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz nordic walking (na dystansie 8 km). A o godz. 11 wszyscy obecni wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Kwiaty pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego w Parku Solidarności w Policach złożyli harcerze oraz samorządowcy z gminy Police i powiatu polickiego. Zapalili też znicze.

O godz. 12:00 w kościele p.w. św. Kazimierza przy ul. Wyszyńskiego w Policach odprawiono mszę w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe.

A o godz. 13:30 w polickim Miejskim Ośrodku Kultury ma się zacząć „Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny” – koncert i wspólne śpiewanie z udziałem grupy wokalnej MOK, dzieci z polickich przedszkoli oraz publiczności. Natomiast na godz. 17:00 zaplanowano początek koncertu „Ułani, ułani”, z udziałem studentów szczecińskiej Akademii Sztuki.

Wstęp na oba koncerty wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych w recepcji MOK.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.