Podpisali umowę na remont Nadbrzeżnej

W środę, 13 grudnia, w polickim starostwie podpisano dwie umowy na remonty dróg. Pierwsza dotyczy modernizacji ulic Nadbrzeżnej i Cisowej w Policach, druga – drogi łączącej Smolęcin i Kołbaskowo. Obie inwestycje wykona Eurovia Polska SA.
Ul. Cisowa to droga powiatowa nr 3933Z, natomiast ul. Nadbrzeżna – droga powiatowa nr 3934Z.

To jedna z najbardziej oczekiwanych przez policzan inwestycja drogowa – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek. – Obejmie przede wszystkim przebudowę jezdni obu ulic, remont chodników, remont kanalizacji deszczowej, budowę doświetleń przejść dla pieszych.

Na realizację tej inwestycji wykonawca będzie miał 12 miesięcy. Koszt robót to nieco ponad 10,3 mln zł. Prace mają się zacząć w 2024 roku.

O utrudnieniach związanych z ich realizacją mieszkańcy będą informowani na bieżąco – dodaje Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych w polickim starostwie.

Remont drogi powiatowej nr 3924Z na odcinku Kołbaskowo – Smolęcin ma się ograniczyć do wymiany nawierzchni na najbardziej zniszczonych fragmentach. Koszt prac to nieco ponad 800 tys. zł, a mają one zostać wykonane w 5 miesięcy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.