Podziel się posiłkiem. Jadłodzielnia w Policach

W Policach jest już jadłodzielnia. Przy siedzibie Rady Osiedla nr 2 przy ul. Konopnickiej stanęła specjalna szafa, w której można zostawić posiłek lub poczęstować się jedzeniem, które ktoś w niej zostawił.

Zasady dzielenia są proste: jedni przynoszą i zostawiają nadmiar swojego jedzenia, inni mogą się tym jedzeniem częstować. Szafka dostępna jest w każdy dzień roboczy oraz w soboty, które nie są świętami, w godz. od 11 do 15. W razie potrzeby można się kontaktować z przedstawicielami Rady Osiedla nr 2 (kontakt dostępny jest na facebookowej stronie rady).

– O umożliwieniu mieszkańcom dzielenia się jedzeniem myśleliśmy już od dłuższego czasu – mówi Krystyna Seweryńczyk, przewodnicząca Rady Osiedla nr 2. – Z pomysłem i pomocą przyszła radna Ewa Ignaczak. Za środki naszej Rady Osiedla kupiliśmy szafę i lodówkę. Udostępniamy to teraz mieszkańcom. Liczymy, że ci będą się dzielić posiłkami.

Na razie lodówka nie jest potrzebna, bo temperatury na zewnątrz są niskie. Posiłki można więc zostawiać na półkach, w szafie.

Co można przynieść do jadłodzielni

– Na drzwiach szafy jest wywieszona informacja, co można zostawiać – mówi przewodnicząca RO nr 2. – Przede wszystkim powinny to być produkty, które sami byśmy zjedli.

Tego nie należy przynosić do jadłodzielni

Może jeszcze przed świętami ktoś zechce odłożyć tam posiłki, których przygotował w nadmiarze. Jadłodzielnia ma być dostępna także w środę i w czwartek. Po świętach zostanie udostępniona dopiero w poniedziałek.

– Każdy może przyjść i się poczęstować pozostawionym tu jedzeniem – podkreśla Krystyna Seweryńczyk. – Być może ktoś zechce zabrać stąd posiłek, żeby donieść komuś potrzebującemu, może weźmie go dla siebie. Właśnie temu ma to służyć.

Na zdjęciu głównym: Krystyna Seweryńczyk i Genowefa Dybus z Rady Osiedla nr 2 w Policach zapraszają do dzielenia się posiłkami w każdy dzień roboczy (a także w nieświąteczne soboty) w godz. 11-15.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.