Police solidarne z Ukrainą

Mieszkańcy Polic okazali swoją solidarność z Ukrainą na pokojowej manifestacji zorganizowanej na deptaku przy ul. Zamenhofa w czwartek, 24 lutego. Władze gminy zaś zadeklarowały gotowość udzielenia schronienia osobom, które wojna zmusi do opuszczenia swojego kraju – przygotowały dla nich 100 miejsc. W całym powiecie gotowych ich jest ponad 200.

– Zupełnie bez powodu, niezgodnie z prawem międzynarodowym, zupełnie niezgodnie z wolą całego wolnego świata dziś rano nastąpiła agresja państwa rosyjskiego na państwo ukraińskie – mówił podczas manifestacji w Policach Grzegorz Ufniarz. – To jest wiadomość kompletnie mrożąca. Rozpoczęła się tam wojna. Dziś, o tej porze, wiemy już, że prowadzone tam są walki i niestety giną tam ludzie. Wojna to zło. Wojna jest najgorszym złem, jakie dotknęło kiedykolwiek całą ludzkość, i wydarzenia, które dziś są od rana na Ukrainie, można tylko i wyłącznie potępić.

Zwracał uwagę, że ludzie już uciekają z Ukrainy przed agresją, tyranią, śmiercią… Będą szukali schronienia także w Polsce, i także w Policach. Już wcześniej samorządy gminy i powiatu ogłosiły, że są przygotowane na ich przyjęcie. Gmina Police gotowa jest przyjąć 100 osób w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Trzebieży. Powiat Policki zaś poinformował, że łącznie w powiecie przygotowanych jest 220 miejsc – kolejne 100 w Popielewie (w byłym ośrodku, na terenie gminy Nowe Warpno). O ich wykorzystaniu będzie decydował wojewoda zachodniopomorski.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.