Policja „na wahadle” w Przęsocinie. Uwaga na czerwone

fot. archiwum

Policcy policjanci tylko w jeden dzień „na wahadle” w Przęsocinie przyłapali kilkunastu kierowców wjeżdżających na remontowany odcinek drogi przy czerwonym świetle. Za takie wykroczenie można dostać do 500 złotych grzywny i 6 punktów karnych. Ale przede wszystkim tego rodzaju zachowanie kierowców może prowadzić do kolizji i wypadków.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z polickiej komendy przeprowadzili działania pod hasłem „czerwone światło” w związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców. Nadzorem objęli remontowany odcinek drogi powiatowej, gdzie ruch odbywa się wahadłowo, a steruje nim sygnalizacja świetlna.

– Tam nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń, co może prowadzić do tamowania ruchu, bądź tzw. sytuacji kolizyjnych – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – W trakcie wczorajszych (poniedziałkowych, 19 kwietnia – red.) działań funkcjonariusze ujawnili kilkanaście przypadków wjazdu za sygnalizator przy czerwonym świetle. Sprawcy wykroczeń musieli liczyć się z karą grzywny w wysokości do 500 zł i 6 punktami karnymi.

Policja przypomina więc, że żółte światło na sygnalizatorze oznacza już zakaz wjazdu, nakaz zatrzymania się.

– Brak uwagi oraz pośpiech kierowców są przyczynami większości poważnych zdarzeń drogowych – dodaje Katarzyna Leśnicka. – W związku z tym apelujemy do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nie tylko w miejscach monitorowanych przez patrole policji.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.