Policka Piętnastka. Faworyci nie zawiedli

W tegorocznej edycji Polickiej Piętnastki faworyci nie zawiedli. Wygrali obie kategorie w biegu głównym, a także bieg na skróconej, pięciokilometrowej trasie.

W niedzielę, 6 czerwca, w biegu głównym na dystansie 15 km wśród mężczyzn najszybszy był Artur Olejarz. Kategorię kobiet wygrała Monika Jackiewicz. Artur Olejarz zwyciężył również w poprzedniej edycji, w roku 2019 (w roku 2020 impreza została odwołana z powodu pandemii). Monika Jackiewicz wśród kobiet była wówczas druga.

Na krótszej, pięciokilometrowej trasie, najszybszy był również faworyt – Bartosz Nowicki, były reprezentant Polski i mistrz Europy juniorów w biegu na 1500 m, wielokrotny medalista w mistrzostwach kraju, zdobywca brązowego medalu w halowych mistrzostwach Europy (w 2011 r.).

W tegorocznej edycji Polickiej Piętnastki biegacze startowali na dwóch dystansach: 15 km i 5 km, był też wyścig nordic walking na 5 km. Dzień wcześniej (w sobotę, 5 czerwca) na stadionie przy ul. Piaskowej zorganizowano zawody dla dzieci i młodzieży w różnych kategoriach wiekowych.

Poniżej trochę zdjęć z imprezy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.