Policzanie sobotę zaczęli treningiem

mikser napędzany rowerem

Około 100 osób uczestniczyło w sobotniej (9 marca) Polickiej Gali Ruchu, zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 1 w Policach. Niektórzy już po raz jedenasty. Ćwiczyły osoby w różnym wieku, były m.in. babcie z kilkuletnimi wnukami. To impreza powtarzana co roku.

rozgrzewka

Adrian Szymczak z polickiego klubu Fitnesso otworzył sobotnią imprezę rozgrzewką i poprowadził pierwszy trening – crossfit. Chwalił zaangażowanie uczestników.

Adrian Szymczak pokazuje ćwiczenia

 

Widziałem bardzo duże zaangażowanie osób ćwiczących – przyznawał po treningu. – Co prawda panie się spodziewały, że pierwsza będzie zumba i trochę je zaskoczyliśmy, ale i tak większość z dużą determinacją przystąpiła do treningu. Praktycznie nikt nie siedział na ławkach. Wszyscy ostro ćwiczyli. Brawa dla pań, że wytrwały do końca. Trening nie był łatwy – intensywny, wydolnościowy, typowo interwałowy. A mimo wszystko panie, choć niektóre mocno zmęczone, walczyły do końca.

 

trener pokazuje ćwiczenia

 

W programie były też zajęcia taneczne i wyciszające.

Jedenasty raz organizujemy tę imprezę dla wszystkich policzan – mówi Dorota Zagórska-Maryś, nauczycielka wychowania fizycznego, koordynatorka Polickiej Gali Ruchu. – Wstęp jest wolny. Mamy wielu sponsorów, dzięki którym możemy na nią co roku zapraszać policzan. Są fantastyczni instruktorzy, którzy za darmo prowadzą dla nas zajęcia. I różnorodne propozycje: zumba , crossfit, ćwiczenia wzmacniające, wyciszająca joga. Przychodzą do nas małe dzieci, dojrzałe panie, także nieliczni panowie a nawet kluby sportowe, żeby odbyć tutaj trening. Propagujemy zdrowy styl życia. Oprócz propozycji z aktywności fizycznej, mamy też zdrowy poczęstunek. Jest blenderbike do samodzielnego przygotowania koktajlu owocowego.

Na parkiecie ćwiczyły osoby bardzo młode, ale też nie brakowało dojrzałych kobiet.

zumba

Panie mają coraz większą świadomość, że trzeba ćwiczyć, utrzymywać dobrą kondycję, bo to służy zdrowiu – mówi Adrian Szymczak. – Takie imprezy również pomagają w kształtowaniu tej świadomości. To wydarzenie darmowe, każdy może przyjść i poćwiczyć. Kiedyś ćwiczyły głównie osoby młode, tak mniej więcej do trzydziestki. Teraz ta średnia wieku ćwiczących się mocno podniosła, co obserwuję także w moim klubie. Przychodzą oczywiście też młode panie, ale połowa osób ćwiczących u mnie, to kobiety dojrzałe. Do wyboru jest dziś wiele form ruchu. Każdy może wybrać coś dla siebie.

zumba

Pani Krystyna przyszła na Galę Ruchu z wnuczkami – 6-letnią Kasią i 3-letnimi bliźniaczkami Anią i Agnieszką.

Co roku tutaj jesteśmy i ćwiczymy – przyznaje pani Krystyna. – Przychodzą też znajome, z którymi w ciągu roku chodzę na zajęcia z zumby. Udana impreza, na pewno promuje aktywność ruchową. Dobrze się bawimy i zwykle zostajemy do końca.

ćwiczenia na piłkach

Organizatorzy zadbali też o opiekę dla dzieci, które przyszły ze swoimi rodzicami lub dziadkami. Nie było wymówek dla chcących się poruszać.

Partnerem projektu „Zdrowe Police” jest gmina Police.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.