Polimery Police na 99 procent

fot. Grupa Azoty

Stan zaawansowania budowy fabryki propylenu i polipropylenu w Policach przekroczył 99,01% – informuje inwestor, Grupa Azoty. To dane na koniec stycznia. Polickie Polimery mają być największymi zakładami tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Końcowy etap prac rozpoczął się wraz z pierwszą dostawą propanu do nowego gazoportu w Policach pod koniec grudnia 2022 roku. Obecnie Grupa Azoty Polyolefins SA (spółka celowa realizująca inwestycję) zakończyła proces rejestracji propanu i propylenu zgodnie z unijnymi wymaganiami i uzyskała pozwolenie na stosowanie tych substancji w instalacjach technologicznych.

– Nowa fabryka wkrótce rozpocznie produkcję – mówi Tomasz Hinc, prezes zarządu Grupy Azoty SA. – Całościowy postęp prac w budowie wynosi już ponad 99%, a rozładunek propanu do zbiorników w naszym nowym gazoporcie traktujemy jak symboliczny początek finiszu czteroletniej budowy nowego kompleksu chemicznego na Pomorzu Zachodnim.

W ubiegłym miesiącu na podprojekcie PPL (Platforma Logistyczna Polipropylenu) rozpoczęto realizację projektu pre-marketingu. Dostawa polipropylenu w ramach projektu pre-marketingu umożliwi praktyczne sprawdzenie efektu szkoleń i przyspieszy przejście w fazę operacyjną. W trwającej fazie prób i testów przyjęto do silosów magazynowych pierwszy towar zakupiony u dostawcy zewnętrznego. Na koniec stycznia br. przeprowadzone były już wszystkie odbiory prac budowlano-montażowych w systemach procesowych i nieprocesowych instalacji pomocniczych.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.