Ponad 50 tysięcy wniosków o „300+” w regionie. Czas do końca listopada

oddział ZUS w Szczecinie
fot. archiwum

W województwie zachodniopomorskim do ZUS wpłynęło ponad 50 tys. wniosków o wypłatę świadczenia w ramach programu „Dobry Start”, nazywanego też „300+”. Dotyczą około 70 tys. dzieci. W tym roku o „300+” można występować tylko elektronicznie.

– W naszym regionie najwięcej wniosków rodzice złożyli w Szczecinie:11 tys. dla 14,2 tys. dzieci – informuje Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego. – W Koszalinie natomiast o świadczenie ubiega się już 5,2 tys. rodziców i opiekunów dla ponad 7 tys. dzieci. Kolejnymi miastami są Stargard, gdzie otrzymaliśmy 2,5 tys. wniosków na 3,4 tys. dzieci, i Szczecinek, gdzie wpłynęło do ZUS 2,2 tys. wniosków dla 3,2 tys. dzieci.

O świadczenie z programu „Dobry Start” można się ubiegać do 30 listopada 2021 roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy. Dlatego ważne jest, by podać go we wniosku.

Świadczenie z programu „Dobry Start” wynosi 300 zł – na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Przysługuje raz w roku.

Osoba, która złoży wniosek, znajdzie wszystkie informacje o nim i jego obsłudze na portalu PUE ZUS. Tam będzie też korespondencja w tej sprawie (informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmowna, ew. wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników).

ZUS obsługuje też specjalną infolinię pod numerem 22 290 22 02. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.