Posłowie interweniują w sprawie uczestniczek protestu w Policach

Posłowie Arkadiusz Marchewka (KO) i Dariusz Wieczorek (Lewica) interweniowali na polickiej komendzie policji w sprawie pięciu kobiet, wobec których wszczęto postępowanie w związku z manifestacją zorganizowaną w Policach we wtorek, 27 października.

Arkadiusz Marchewka poinformował, że złożył na komendzie poselską interwencję.

– Nakładanie na obywateli kar w związku z uczestnictwem w zgromadzeniu ma na celu wywołanie tzw. efektu mrożącego – napisał na swoim facebookowym profilu. – Myślę, że władza chce po prostu wystraszyć protestujących konsekwencjami karnymi i stłumić protesty. Taki stan rzeczy jest nie do zaakceptowania w demokratycznym państwie prawnym. Zwracam uwagę, że protest w Policach odbywał się w sposób pokojowy, a w czasie jego trwania nie doszło ze strony uczestników do jakiejkolwiek przemocy fizycznej lub niszczenia mienia.

W podobnym tonie wypowiedział się Dariusz Wieczorek w krótkim filmiku umieszczonym na Twitterze.

– Nie zostawimy nikogo, wobec kogo takie czynności będą prowadzone – powiedział. – Będziemy interweniowali. Jestem po rozmowie z dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej, już stu prawników wyraziło wolę pomocy wszystkim tym, których będą dotyczyły jakiekolwiek represje związane z organizacją protestów.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.