Powiat szuka pieniędzy. Na remont Nadbrzeżnej i Cisowej brakuje 5 milionów

budynek starostwa w Policach przy ul. Tanowskiej
fot. archiwum

Powiatowi Polickiemu pomimo rządowej dotacji brakuje jeszcze prawie 5 milionów złotych na remont ulic Nadbrzeżnej i Cisowej w Policach. W samorządowym budżecie będzie trudno te pieniądze znaleźć. Powiat liczy więc na kolejne dofinansowanie.

Przyznana kilka dni temu dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2023 r. opiewa na 4.961.983,10 zł – ta kwota stanowi połowę szacowanych kosztów remontu Nadbrzeżnej i Cisowej (9.923.966,19 zł).

Na środowej (nadzwyczajnej) sesji rady powiatu starosta Andrzej Bednarek tłumaczył, że powiatowi będzie trudno znaleźć pieniądze na drugą połowę kosztów inwestycji. Samorząd będzie więc wnioskował o dotację z rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury.

– Wnioskujemy o kolejną pulę, która dałaby gwarancję bezpiecznego podjęcia i realizacji całego projektu – powiedział Andrzej Bednarek.

Przypomnijmy: Powiat Policki już raz dostał 3,3 mln zł dotacji na tę inwestycję, szacowaną wówczas na 5,5 mln zł. Brakującej kwoty nie udało się jednak zdobyć i ostatecznie (pomimo zmniejszenia zakresu prac i obniżenia szacowanych kosztów) trzeba było zrezygnować z dofinansowania – i z remontu.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.