Powiat udostępnia gminie Police ulicę Piłsudskiego. Na budowę ronda – i nie tylko

Gmina Police przejmie zarządzanie ulicą Piłsudskiego, która należy do powiatu. Ale tylko czasowo. Ma przebudować skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej oraz wybudować węzeł przesiadkowy w okolicach wiaduktu kolejowego.

Radni powiatu polickiego zgodzili się na przekazanie zarządzania drogą Nr 3936Z ul. Piłsudskiego w Policach. To zarządzanie ma polegać na przebudowie ul. Piłsudskiego w ramach realizacji projektu pn. „Budowa infrastruktury drogowej na terenie miasta Police na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej (Linia 406: Budowa węzłów przesiadkowych wraz z urządzeniami związanymi z integracją transportu: 1. Stacja Police, 2. Przystanek Police Dąbrówka)”.

– To ma związek z realizowanymi inwestycjami przez gminę Police – uzasadniał potrzebę przyjęcia stosownej uchwały starosta Andrzej Bednarek. – Jednym z elementów całego przedsięwzięcia budowy SKM (Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej – red.) jest przebudowa tej części Polic, w obrębie ulicy Piłsudskiego. Żeby gmina mogła realizować to zadanie, musimy ją upoważnić w formie uchwały.

Chodzi o odcinek ul. Piłsudskiego w okolicy sklepu Lidl.

– Docelowo będzie przebudowany ten odcinek, powstanie duże rondo, powstaną też przystanki kolejowe – tłumaczył starosta.

Realizację tego zadania ma w całości sfinansować gmina Police – w tym opracowanie projektu budowlanego, wypłatę odszkodowań za grunty przejęte pod pas drogowy oraz wykonanie prac budowlanych.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.