Pożar domu – pięć osób w szpitalu

wypalone pomieszczenie

Ogień wybuchł minionej nocy (z 12 na 13 października) w jednym z bliźniaków przy ul. Krajobrazowej w Dobrej. Strażacy wynieśli z płonącego domu nieprzytomnego mężczyznę. 

Pomocy medycznej wymagały też cztery inne osoby, którym wcześniej udało się wydostać na zewnątrz – to kobieta i troje dzieci.

Zgłoszenie o pożarze dostaliśmy po godz. 2 – mówi st. kpt. Piotr Maciejczyk, zastępca komendanta powiatowego PSP w Policach. – Na miejsce pierwsza dotarła ochotnicza straż pożarna z Dobrej. Zadysponowano też OSP w Wołczkowie i jednostkę ratowniczo-gaśniczą ze Szczecina. Pożar najprawdopodobniej wybuchł w garażu i rozprzestrzenił się na część mieszkalną. Działania trwały trzy godziny.

Oczywiście najważniejsze było ratowanie ludzi.

Kobieta z dziećmi wydostała się przed przyjazdem strażaków, ale w środku pozostał mężczyzna – opowiada Piotr Maciejczyk. – Być może to on wcześniej pomógł kobiecie i dzieciom wydostać się z objętego pożarem domu.

Mężczyznę z pożaru wydostali strażacy. Był nieprzytomny. Udzielili mu pierwszej pomocy, podali tlen.

Pięć osób zostało odwiezionych do szpitala – informuje Maria Flisznik z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – To 30-letni mężczyzna, 36-letnia kobieta, 6-miesięczna dziewczynka, 10-letnia dziewczynka i 14-letni chłopiec. Wszyscy z objawami podtrucia dymem.

Trwa ustalanie przyczyny pożaru. Najprawdopodobniej coś się zapaliło w garażu.

fot. Komenda Powiatowa PSP w Policach

2 Thoughts to “Pożar domu – pięć osób w szpitalu”

  1. Anonim

    ulica chyba Krajobrazowa a nie Koralowa

    1. admin

      Rzeczywiście, poprawiliśmy. Dziękujemy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.