Recydywiści na drogach – z zakazami, bez uprawnień, z promilami. Zatrzymani przez policjantów

Jeden już 3 razy dostał zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to usiadł za kierownicę. Drugi po raz kolejny jechał „na podwójnym gazie”, a do tego nigdy nie miał prawa jazdy. Obaj zostali w środę (22 lipca) zatrzymani przez policjantów.

Pierwszy z kierowców przed godz. 6 jechał przez miejscowość Ustowo. Policjanci z ruchu drogowego z Mierzyna zwrócili uwagę na pędzące porsche. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli okazało się, że siedzący za kółkiem 38-letni mężczyzna ma 3 aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

– Wcześniej był wielokrotnie zatrzymywany do kontroli za wykroczenia i przestępstwa w ruchu drogowym, m.in. prowadził pojazd mimo cofniętych uprawnień do kierowania – informuje sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Tego samego dnia około godz. 17, w Przęsocinie, funkcjonariusze ruchu drogowego z polickiej komendy zatrzymali kierowcę, który prowadził pojazd, chociaż miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zauważył go policki funkcjonariusz wracający ze służby i powiadomił kolegów będących na służbie. Ten 48-letni kierowca już miesiąc temu został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Do tego nigdy nie miał uprawnień do kierowania.

Teraz obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem.

fot. Policja

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.