Remont basenu coraz bliżej

Remont basenu w Policach może się zacząć już pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Wymusi on zamknięcie pływalni na kilka miesięcy.  Za to basen będzie nowocześniejszy i tym samym tańszy w eksploatacji. A zapewne także wygodniejszy dla użytkowników.

Powiat pozyskał dofinansowanie na tę inwestycję. I to całkiem spore. Dostanie ponad 3,2 mln złotych. Cała inwestycja ma kosztować ponad 3,9 mln złotych.

Za te pieniądze powiat przeprowadzi termomodernizację basenu. A ta obejmuje m.in.: wymianę okien, dachu, drzwi, wykonanie instalacji solarnej, wymianę oświetlenia, modernizację węzła cieplnego, wentylacji.

Ale przy tej okazji chcielibyśmy również wykonać remont niecki basenowej – mówi Beata Chmielewska z zarządu powiatu polickiego. – To koszt około miliona złotych.

Do tej części wydatków być może dołoży coś gmina Police. Może też uda się uzyskać jakieś dofinansowanie z ministerstwa sportu.

Pływalnia na pewno już potrzebuje modernizacji. Basen służy policzanom (i nie tylko) od niemal ćwierć wieku. Co roku (w wakacje) przechodzi on doraźne naprawy i konserwację.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.