Rusza sezon na Arkonce. Droższe bilety

Dziś (sobota, 6 czerwca) o godz. 10:00 rusza sezon na kąpielisku Arkonka. W tym roku ceny biletów będą wyższe. Są też ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa.

Najważniejsze obostrzenie dotyczy liczby gości. Na „szczecińskiej Majorce” obecnie będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 2500 osób.

Nieczynna będzie kasa od strony parkingu, w której było można płacić tylko gotówką. Bilety będzie można kupować w trzech kasach przy wejściu głównym i przez Internet (dzienna pula w Internecie to 500 sztuk). Opuścić kąpielisko będzie można tylko bramą za kasami.

Nie będzie możliwości wynajęcia szafki – pomieszczenie z nimi będzie zamknięte. Zjeżdżalnie będą dostępne na zmianę, po jednej.

Informacje o tych i innych ograniczeniach będą umieszczone przy wejściu i na stronie internetowej kąpieliska.

W tym roku zmieniają się ceny biletów na Arkonce. Nadal bezpłatnie będą mogły wchodzić dzieci do lat 6. Nie będzie już natomiast biletu za złotówkę dla dzieci w wieku 7-13 lat. Będzie je obowiązywała opłata ulgowa – 5 zł (mają do niej prawo uczniowie, studenci do 26 roku życia, emeryci i renciści). Bilet normalny będzie kosztował 15 zł.

W czerwcu Arkonka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-20:00, a od piątku do niedzieli w godz. 10:00-21:00.

fot. archiwum

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.