Samorządowcy solidarni z burmistrzem Polic

Grupa samorządowców z terenu powiatu polickiego wyraziła sprzeciw dla działań CBA wobec burmistrza Polic Władysława Diakuna.

„Jako samorządowcy Ziemi Polickiej stanowczo sprzeciwiamy się politycznie motywowanym próbom nękania Burmistrza Polic Władysława Diakuna” – czytamy w nadesłanym do naszej redakcji stanowisku. – „Zatrzymanie telefonu komórkowego, tabletu oraz dwóch dysków Pana Władysława Diakuna stanowi w naszej ocenie wyłącznie próbę utrudnienia jego pracy i możliwości sprawowania zdobytego w demokratyczny sposób mandatu udzielonego przez wspólnotę samorządową policzanek i policzan.”

Autorzy pisma zaprotestowali też przeciwko określaniu burmistrza Polic przez media publiczne jako „Władysław D.”. Podkreślili, że nie jest on ani podejrzany, ani oskarżony o jakiekolwiek przestępstwo lub wykroczenie.

Na koniec sygnatariusze zaapelowali do obozu rządzącego krajem o „powstrzymanie się od bezpodstawnego szargania dobrego imienia wieloletnich, szanowanych samorządowców takich jak Burmistrz Polic Władysław Diakun i poszanowanie niezależności samorządu terytorialnego”.

Pod stanowiskiem podpisało się 22 samorządowców.

Stanowisko grupy samorządowców

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.