Sanepid na żaglowcach

sanepid na finale regat będzie badał i doradzał

Zachodniopomorski Sanepid zapowiada swój udział w finale The Tall Ships Races 2017 . Od 4 do 8 sierpnia zaprasza odwiedzających tę wielką imprezę w Szczecinie do swojego stanowiska. Obiecuje konkursy dla dzieci, a dla dorosłych – pomiary i porady. Młodzież będzie mogła się przekonać, jak alkohol i inne substancje psychoaktywne upośledzają zmysły – to dzięki specjalnym okularom. Wszystko bezpłatnie. 

Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie zachęca: „Mogą państwo zaprosić swoich znajomych, rodzinę, gości i spotkać się z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby również przy tej okazji sprawdzić oraz zadbać o swoje zdrowie.”

Dla dzieci i młodzieży przewidziano m.in.: krzyżówki i konkursy z nagrodami, kolorowanki, warsztaty dla młodzieży z użyciem narkogogli i alkogogli.

Dorośli zaś mogą liczyć na: pomiar wydolności płuc (badania spirometryczne), pomiary stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących, pomiary ciśnienia tętniczego, analizę składu masy ciała (procentowa zawartość tkanki tłuszczowej oraz wskaźnik BMI).

Specjaliści powiedzą też o skutkach zażywania substancji psychoaktywnych (w tym alkoholu, tytoniu oraz narkotyków).

(a)

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.