Ścieżką rowerową przez całe Police

ścieżka rowerowa na ul. Bankowej

W 2019 roku ma być ścieżka rowerowa przez całe Police – od Siedlic do Zakładów Chemicznych. Może powstanie też alternatywna trasa wzdłuż dawnej ścieżki edukacyjnej.

W pierwszym etapie planujemy budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Piaskowej, od Wyszyńskiego do Zamenhofa – mówi Jakub Pisański, zastępca burmistrza Polic. – To zamknie przejazd między Siedlicami a ul. Kościuszki i Zakładami Chemicznymi. Będzie można wzdłuż Siedleckiej dojechać do Grzybowej, później Bankową, Zamenhofa i wzdłuż Piaskowej przy szkole do Siedlic.

Kolejną częścią szacowanej na 3,2 mln zł inwestycji ma być przebudowa ścieżki na ulicach Roweckiego, Rurowej i Kuźnickiej. Najpierw wzdłuż ul. Roweckiego do ul. Tanowskiej.

Myślimy, żeby z Dyrekcją Lasów Państwowych porozmawiać o łączniku od pętli przy Wyszyńskiego do Rurowej – dodaje Jakub Pisański. – Przebiegałby za osiedlami. Bo na Roweckiego się nie zmieścimy, na Okulickiego również. Dlatego to by było dobre rozwiązanie, wykorzystana by była stara ścieżka edukacyjna. Ale przed nami trudne rozmowy.

Nowe ścieżki mają być głównie asfaltowe. Ale będą też odcinki z polbruku.

Zakłady nie zgodziły się na asfaltową ścieżkę wzdłuż oczyszczalni – tłumaczy wiceburmistrz. – Tam będzie odcinek z kostki betonowej. Są tam sieci infrastruktury i trzeba mieć do nich łatwy dostęp. Ale gdzie można i gdzie nie ma takich problemów, absolutnym priorytetem jest asfalt.

One Thought to “Ścieżką rowerową przez całe Police”

  1. Anonim

    O Mścięcinie jak zwykle się zapomina-jakby to nie były Police.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.