Seniorzy do Podgrodzia jeszcze w tym roku?

domek w Podgrodziu

Całodobowy dom seniora w Podgrodziu ma ruszyć jeszcze w tym roku. Trwają przygotowania do przyjęcia pierwszych podopiecznych. Wiadomo już, że za miesiąc pobytu w tej placówce senior będzie musiał zapłacić 3100 złotych. Na razie nie przewidziano dodatkowego wsparcia ze strony samorządów.

Na początku powstanie tam 30 miejsc. Już zgłaszają się pierwsi chętni.

Pierwotnym terminem uruchomienia tej placówki był pierwszy listopada 2018 r., ale dziś wiadomo, że niestety, w związku z trwającą procedurą zmiany sposobu użytkowania i brakiem studium zagospodarowania przestrzennego na terenie gminy Nowe Warpno, może się zdarzyć, że termin zostanie nieco przesunięty – informowała w połowie października Beata Chmielewska, członek zarządu powiatu w Policach (to powiat jest właścicielem Podgrodzia, a organizacja Złoty Wiek dzierżawi od niego część obiektów właśnie na cele związane z opieką nad seniorami).

Beata Chmielewska potwierdza, że szacowany koszt pobytu będzie wynosił ok. 3000 zł miesięcznie. A przedstawicielka organizacji doprecyzowuje, że obecnie kwota ta została ustalona na poziomie 3100 zł. Do tego ma dojść koszt środków pielęgnacyjnych (np. pieluchomajtek, jeśli są potrzebne) oraz leków (także według potrzeb).

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.