Śmietnik na baterie

pojemnik na drobne odpady elektroniczne

Specjalne pojemniki na drobne odpady elektroniczne stanęły w czterech miejscach w Policach. Ten na zdjęciu znajduje się w pobliżu wejścia na miejskie targowisko od ul. Bankowej.

Do pojemników można wrzucać zużyte baterie i małe akumulatorki, żarówki, płyty CD i DVD, telefony komórkowe, ładowarki czy piloty do telewizorów oraz inną zużytą drobną elektronikę.

– Z naszych obserwacji wynika, że mimo coraz większej świadomości mieszkańców w zakresie segregacji odpadów w dalszym ciągu duża ich część trafia z odpadami zmieszanymi na składowisko – wyjaśnia Marcin Kowalik z Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej w polickim magistracie. – Związki chemiczne znajdujące się w tych odpadach, a w szczególności kadm, wchodzą w reakcję z innymi związkami znajdującymi się na składowisku, mogą przenikać do gleby i wód gruntowych i tym samym stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

One Thought to “Śmietnik na baterie”

  1. Kamilla

    Czy to ten Pan Marcin z działu promocji przyczynił się do tego, że takie pojemniki stoją w Policach??????? Ja słyszałam, że to Pani z innego działu zadała sobie bardzo dużo trudu i w całości się przyczyniła się do tego, że te pojemniki stoją w Policach. A z wypowiedzi osoby z działu promocji można domniemywać, że to pracownik tego działu postawił te pojemniki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.