Sołectwa znów mogą się starać o granty. Po 10 tysięcy na projekt

Rusza piąta edycja marszałkowskiego konkursu „Granty sołeckie”, w którym do zdobycia na jeden projekt inwestycyjny jest 10 tys. zł. W powiecie polickim są już przedsięwzięcia zrealizowane za pieniądze z poprzednich edycji.

– „Granty sołeckie” co roku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gmin i sołectw – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. – Łącznie w poprzednich czterech edycjach do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 2000 zgłoszeń. Wspartych zostało 605 inicjatyw na łączną kwotę ok. 5,5 mln zł. Zachęcam do udziału w piątej już edycji tego konkursu. Mam nadzieję, że te małe inwestycje, które zostaną zrealizowane na Pomorzu Zachodnim, będą wiele lat służyły mieszkańcom.

Otrzymane w konkursie środki mogą zostać wykorzystane m.in. na: miejsca aktywności sportowej, ścieżki spacerowe, place zabaw, siłownie pod chmurką czy modernizacje świetlic. Dzięki grantom możliwe będzie też utworzenie ścieżek rowerowych, chodników czy wiat przystankowych.

W konkursie mogą uczestniczyć sołectwa z województwa zachodniopomorskiego. Wnioski można składać od 12 lutego do 12 marca 2021 r. Oferty przyjmowane będą w formie elektronicznej – szczegółowe zasady są w regulaminie konkursu.

Jedno sołectwo może złożyć jeden wniosek z projektem, którego całkowita wartość nie przekracza 25 tys. zł. Granty dostanie 180 z nich, przy czym z jednej gminy wśród laureatów mogą znaleźć się najwyżej dwa sołectwa.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: http://www.grantysoleckie.wzp.pl/

fot. archiwum

Na zdjęciu: Grillowisko w Niekłończycy, wykonane w 2020 r. dzięki „Grantom”.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.