Spotkali się przy stołach w Niekłończycy. Walczyli o Puchar Sołtysa

Turniej OPEN Tenisa Stołowego odbył się w sobotę, 18 marca, w Niekłończycy. Wystartowało w nim 16 osób, a wśród nich 3 panie. Grał każdy z każdym. Wyłoniono zdobywcę Pucharu Sołtysa, ale też w ten sposób promowano tę dyscyplinę sportową i w ogóle aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

O zaletach tenisa stołowego każdy, kto go uprawia, potrafi powiedzieć wiele.

– To sport ogólnorozwojowy – mówi Rafał Stawiński, który pomagał przy organizacji turnieju, a w tenisa stołowego gra od dawna. – Podczas gry przy stole angażowane są wszystkie partie mięśniowe, ale ani one, ani układ kostno-stawowy nie są obciążane nadmiernie. To naprawdę świetna forma rekreacji. Kontuzje są bardzo rzadkie, bo to sport niekontaktowy.

W turnieju mógł wystartować każdy amator (grający najwyżej w piątej lidze). Nawet zupełnie początkujący. To była także okazja do nauki, podnoszenia umiejętności.

– Jeśli są zawodnicy na turnieju, którzy się szanują i lubią, to nie ma czegoś takiego jak wstyd – dodaje Rafał Stawiński. – Może przyjść zupełnie początkujący i będzie się czuł dobrze.

– Chciałabym, żeby taki turniej odbywał się u nas cyklicznie – mówi Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy. – I liczę, że będzie się cieszył coraz większym zainteresowaniem. Uczestniczą w nim wspaniali ludzie, w różnym wieku, różnych zawodów, ale bardzo zintegrowani ze sobą. Cieszę się, że możemy być gospodarzem i organizatorem takiego wydarzenia.

Tym bardziej, że tenis stołowy jest dość popularny w samej Niekłończycy i okolicy. Dwa razy w tygodniu w budynku byłej szkoły trenują m.in. okoliczni mieszkańcy.

– Gramy we wtorki i piątki, wieczorami – mówi Rafał Stawiński – Jeśli ktoś w tym czasie przyjdzie, żeby spróbować, to będzie mógł z nami poodbijać. Nikogo nie wygonimy.

W Szczecinie zaś, jak dodaje zawodnik, co tydzień jest okazja do sprawdzenia się w podobnej rywalizacji dla amatorów – zawody organizowane są co niedzielę w Fabryce Energii przy ul. Łukasińskiego.

****

A jak poinformowała sołtys Niekłończycy na Facebooku, turniej wygrał Rafał Stasiak (Trzebież) i on też zdobył Puchar Sołtysa. Drugie miejsce zajęła Karolina Ligocka (Szczecin), a trzecie miejsce Rafał Stawiński (Police).


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.