Strażacy z Trzebieży mają umowę na milion

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży ma już umowę na milion złotych. Takie dofinansowanie dostanie za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie #SzczepimySię z OSP. Od dawna wiadomo na co przeznaczy tę nagrodę.

Umowę na dofinansowanie w środę (29 grudnia) wręczył prezesowi trzebieskiej OSP wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

W konkursie uczestniczyło łącznie 680 jednostek OSP z całego kraju. A wygrała go właśnie jednostka z Trzebieży, która wykonała ponad 10,5 tys. szczepień przeciwko COVID-19. Zajęło jej to dwa miesiące. Na szczepienia druhowie zapraszali do swojej siedziby, ale też do mobilnych punktów, które organizowali w użyczonych przez zaprzyjaźnionego przedsiębiorcę kamperach.

– To były dwa miesiące ciężkiej pracy – przyznał tuż przed odebraniem nagrody Grzegorz Miśkiw, prezes OSP w Trzebieży. – Według GPS-ów zrobiliśmy około 12 tysięcy kilometrów, zaszczepiliśmy ponad 10 tysięcy osób. Dziękuję wszystkim naszym kolegom, koleżankom, którzy tak mocno się w to zaangażowali. Były takie dni, że wyjeżdżali na szczepienia w województwie i wracali po trzech dniach. To kawał dobrej roboty.

I nie chodziło tylko o nagrodę w konkursie. Wśród trzebieskich strażaków są ratownicy medyczni, którzy na co dzień pracują w pogotowiu i szpitalach.

– Mamy świadomość, jakie zagrożenie niesie ten wirus – mówi prezes, i przyznaje, że niezdecydowanych w sprawie szczepienia przekonywali przede wszystkim własnym przykładem.

A wygraną druhowie przeznaczą na doposażenie swojej jednostki w to, co pomoże im jeszcze skuteczniej pomagać.

– Ten milion pójdzie na poprawę bezpieczeństwa naszej miejscowości, gminy, myślę, że nawet powiatu – mówi Grzegorz Miśkiw. – Chcemy kupić łódź, bo nasza miejscowość jest nad Zalewem Szczecińskim, i chcemy kupić karetkę, bo mamy bardzo dużo zdarzeń medycznych, do których jeździmy.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.