Szanty na początek jesieni

żaglowce

W najbliższy weekend w North East Marinie na Wyspie Grodzkiej, usłyszeć będzie można morskie granie. Pierwszy koncert już jutro (czyli w piątek, 28 września).

Pierwszego dnia zagra Emerald – to szczecińska grupa folk-rockowa, założona w 1992 roku, grająca muzykę z pogranicza folku, rocka i punk rocka. Początek koncertu o godz. 18:00.

W sobotę (29 września) zaplanowane są dwa koncerty. O godzinie 16:00 na scenie wystąpi Szkocka Trupa – to zespół, który założył ok. 10 lat temu Henryk Czekała „Szkot” (lider grupy Mechanicy Shanty, współzałożyciel Ryczących Dwudziestek – najważniejszych dziś grup polskiej sceny tradycyjnego folku morskiego i współczesnej piosenki żeglarskiej). Wśród repertuaru zespołu można znaleźć m.in. dawne pieśni folkowe, oparte o źródła amerykańskie czy irlandzkie, jak i współczesne piosenki żeglarskie.

O 17:30 zagra Sklep z Ptasimi Piórami – zespół, który zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, niejednokrotnie bardzo młodą. Jego każdy koncert to niepowtarzalne spotkanie z dynamiczną muzyką i mądrymi tekstami.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.