Szpital w Zdunowie nie przyjmuje. Oddział ratunkowy zamknięty

U dwóch osób z personelu szpitala w Zdunowie (Szczecin) potwierdzono zakażenie koronawirusem. Chodzi o pielęgniarkę ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracownika transportu.

– We współpracy z Sanepidem ustalone zostały wszystkie osoby z kontaktu, zarówno jeśli chodzi o personel szpitala, jak i pacjentów – informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. – W tej chwili trwa diagnostyka tych osób pod kątem koronawirusa. Przebadane dotąd próbki są ujemne.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w placówce przy ul. Sokołowskiego (Zdunowo) został zamknięty do 21 kwietnia. Pozostałe oddziały nie przyjmują pacjentów – do odwołania.

Wstrzymana została też działalność poradni specjalistycznych w Zdunowie.

– W sprawie umówionych wizyt ze wszystkimi pacjentami ambulatoryjnymi kontaktować się będą w tym tygodniu nasi pracownicy – informuje Mateusz Iżakowski.

AKTUALIZACJA – wtorek, 14 kwietnia, godz. 12.40

Rzecznik Spitala Wojewódzkiego w Szczecinie poinformował, że wśród personelu szpitala w Zdunowie potwierdzono kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem.

To pielęgniarka ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz ratownik medyczny – podaje Mateusz Iżakowski, rzecznik szpitala. – Łącznie są to już cztery osoby. W tej chwili w kwarantannie przebywa 37 osób z personelu szpitala.

Rzecznik Przypomina też, że Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zdunowie został zamknięty do 21 kwietnia 2020 r.  Pozostałe oddziały nie przyjmują pacjentów do odwołania. Wstrzymana została działalność poradni specjalistycznych w Zdunowie. W sprawie umówionych wizyt ze wszystkimi pacjentami ambulatoryjnymi kontaktować się będą w tym tygodniu pracownicy szpitala.

-Trwają intensywne prace nad przywróceniem opieki ambulatoryjnej w placówce przy ul. Sokołowskiego – zapewnia rzecznik.

One Thought to “Szpital w Zdunowie nie przyjmuje. Oddział ratunkowy zamknięty”

  1. […] Przypomnijmy, że placówka 13 kwietnia wstrzymała przyjmowanie pacjentów, bo wśród jej pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.