Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Unii Lubelskiej już działa

Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie wznowił działalność. Był czasowo zamknięty, bo u jednej osoby z personelu potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Na oddziale przeprowadzono dezynfekcję, a osoby z kontaktu odizolowano. Oddział mógł wznowić działalność – poinformowało w środę (15 kwietnia) po godz. 15 Centrum Prasowe Wojewody.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zapewnia, że potrzebujący nagłej pomocy medycznej pacjenci otrzymywali ją w innych placówkach.

W czasie, gdy SOR na Unii Lubelskiej był zamknięty, pacjentów przyjmowały izby przyjęć w Szpitalu Wojskowym przy ul. Piotra Skargi, w szpitalu MSWiA przy ul. Jagiellońskiej i w SPSK nr 2 na Pomorzanach – informuje Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ZUW.Gotowe do przyjęcia pacjentów z ciężkimi obrażeniami były także lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w szpitalach w szczecińskich Zdrojach, Koszalinie, Gryficach i Szczecinku.

Wciąż zamknięty pozostaje SOR w szpitalu w szczecińskim Zdunowie – tam również wśród personelu potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z decyzją dyrekcji tego szpitala, SOR będzie zamknięty do 21 kwietnia.

W czasie występowania zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego należy liczyć się z tym, że sytuacje czasowego zamykania oddziałów będą się zdarzać– dodaje Paweł Rodzoś. – System ratownictwa medycznego na Pomorzu Zachodnim jest na takie sytuacje przygotowany. Pacjenci wymagający hospitalizacji, w razie czasowego zamknięcia któregoś SOR-u lub izby przyjęć, są przekierowywani karetkami pogotowia ratunkowego do pozostałych szpitali.

One Thought to “Szpitalny Oddział Ratunkowy przy Unii Lubelskiej już działa”

  1. […] Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie wznowił działalność. Więcej informacji tutaj. […]

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.