Tanowo z nową świetlicą. Dla mieszkańców i strażaków

Tanowo ma nową świetlicę. Rada sołecka dzieli ją z tamtejszą Ochotniczą Strażą Pożarną.

To około 300 metrów kwadratowych. Z tego ponad 200 zupełnie nowych. Ale i stara część została całkowicie przebudowana.

W środę (22 stycznia) odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy.

– Jest duża sala, w której można organizować różnego rodzaju imprezy – prezentuje obiekt Zygmunt Kołacki, sołtys Tanowa. – Jest biuro sołectwa i OSP, duża kuchnia, toalety (także przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), zaplecze magazynowe.

Dla mieszkańców to dobre miejsce do integracji i rozwijania swoich zainteresowań.

– Cały tydzień coś się tutaj dzieje, jest rozpisany plan – mówi sołtys. – W poniedziałek na przykład są tu gry i zabawy dla dorosłych, we wtorek zajęcia muzyczne m.in. dla dzieci i młodzieży, w środę w świetlicy są spotkania Koła Gospodyń Wiejskich, a w czwartek zajęcia ma tu bractwo śpiewające…

Modernizacja i rozbudowa świetlicy kosztowała 1,65 mln zł (z budżetu gminy). Około 60 tys. zł potrzebne było na wyposażenie tego miejsca.

Mieszkańcy mogą ją w weekendy wynajmować na różnego rodzaju prywatne imprezy okolicznościowe. Mają pierwszeństwo w rezerwacji.

One Thought to “Tanowo z nową świetlicą. Dla mieszkańców i strażaków”

  1. Anonimowo !!!!

    Sala może i duża jest i elegancka ale co z tego… Człowiek płaci (nie małe pieniądze) za nią by wynająć i co otrzymuje w zamian ? Brak możliwości zwiększenia ogrzewania na sali strasznie zimno ! Brak podstawowego wyposażenia w kuchni ( patelni tarek i wiele innych rzeczy) brak funkcjonalnych rzeczy do sprzątania jeden mop który trzeba wyciskać rękoma śmieci człowiek musi z sobą zabrać bo z kosza aż się wysypuje ! To jest jakaś Kpina !! Gdzie się podziewają pieniądze które są płcone za wynajem remizy , skoro ona ma w sobie takie braki !! Wstyd Sołtysie Tanowa !!!! Powinny zająć się tym już wyższe organizacje a Pani za kadencję podziękować !!

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.