Tę choinkę trzeba rozebrać jeszcze przed świętami

fot. organizator

Już jest. Wyjątkowa choinka w Niekłończycy została w środę (6 grudnia) przystrojona wyjątkowymi, symbolicznymi bombkami. Nie powinny na niej wisieć do świąt. Mają wyjątkowe zadanie i można pomóc im je wypełnić.

Każda bombka skrywa spisaną potrzebę, marzenie osoby w kryzysie bezdomności lub kobiet z dziećmi, które musiały uciekać z Ukrainy przed wojną. Ten, kto zdejmie bombkę z choinki, będzie miał za zadanie spełnić zapisaną w niej prośbę. Jedna bombka to potrzeby jednego człowieka. To nie są marzenia o luksusowym samochodzie czy najnowszym modelu telefonu…

– Potrzeby spisane na kartkach naprawdę nie są jakieś olbrzymie i kosztowne – zapewnia Karina Mazurkiewicz, sołtys Niekłończycy, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.

Życzenie z jednej bombki może też spełniać kilka dogadanych wcześniej osób, kilka rodzin.

– Przyjedź proszę do Niekłończycy i weź jedną z bombek. Otwórz ją i przeczytaj czego potrzebuje inny człowiek – apeluje sołtys. – Postaraj się dla Niego: kup to o co prosi, spakuj i dostarcz do mnie do wtorku 19 grudnia 2023 roku. Jeśli nie możesz dostarczyć osobiście, zadzwoń, a ja podjadę i odbiorę.

I uwaga – nie wymieniamy bombek. Trzeba wziąć tę, którą wybierzemy jako pierwszą. Wszystkich bombek było 80. Ale zostało już tylko kilka. Chętni muszą się pospieszyć.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie facebookowej: Sołtys Niekłończyca. Koniecznie trzeba się z nimi zapoznać, by poznać m.in. zasady pakowania i dostarczania przygotowanej paczki.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.