To był Bieg Korczaka. Pobiegli i pomaszerowali wśród zieleni

Ponad 400 osób wystartowało w Biegu Korczaka w Policach. Pobiegli i pomaszerowali młodsi i starsi, panie i panowie. Dla każdego był wyjątkowy medal i — poza emocjami sportowymi — wiele atrakcji. To impreza zorganizowana już po raz piąty. Wpisała się na stałe w policki kalendarz wydarzeń sportowych.

Były: bieg główny na dystansie 5 kilometrów, marsz nordic walking i biegi dzieci. Zawodnicy biegali i maszerowali wśród zieleni, na skraju Puszczy Wkrzańskiej.

– Mamy bardzo urozmaiconą trasę, gdzie biegacze i kijkarze chodzą po ścieżkach leśnych, mamy też teren ośrodka, mamy naszą sławetną górkę, bez której nie można by było zrobić tego biegu – opisuje Marcin Hawrylak, pomysłodawca i organizator wydarzenia. – Zrobiliśmy plebiscyt na Facebooku i biegacze oraz nordikowcy powiedzieli, że absolutnie górka musi zostać, więc została.

Impreza odbywa się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach i organizowana jest przez tę placówkę. To pomysł właśnie Marcina Hawrylaka.

– Chciałem, żeby coś takiego tutaj zaistniało, ponieważ sam jestem aktywnym biegaczem i zależało mi, żeby w taki sposób zareklamować nasz ośrodek, żeby promować go w lokalnej społeczności – mówi Marcin Hawrylak.

Dyrektor ośrodka, Ryszard Budzisz, podjął to wyzwanie.

– I udało się zrobić ten pierwszy bieg, później następny — wspomina Marcin Hawrylak. – Spodobało się i weszło na stałe w kalendarz.

W sobotę 20 kwietnia Bieg Korczaka odbył się po raz piąty. Ale do tego można by dodać dwa biegi wirtualne, organizowane w pandemii. Organizatorzy jednak ich nie sumują. Ten był więc jubileuszowy, czyli wyjątkowy.

– Wyjątkowy jest medal – mówi Marcin Hawrylak. – To konik na biegunach. Jest uniwersalny: można go użyć jako przycisk do papieru, ale można też powiesić np. na choince.

Do tego bogate pakiety startowe i wiele dodatkowych atrakcji. I jeszcze pogoda, która dla biegaczy tego dnia była wyjątkowo łaskawa.

A za rok – kolejny Bieg Korczaka. Wypatrujcie.

Ten odbył się dzięki przychylności wielu partnerów. A iPolice miały zaszczyt być jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Wyniki Biegu Korczaka 2024.

Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.