To ważne! Dla Mam i nie tylko

Wszystkim Mamom życzymy — nie tylko dziś — przede wszystkim zdrowia i radości. I tym młodszym, i tym dojrzałym, i tym przyszłym. W Policach o zdrowiu Mam przypominały wczoraj aktywnie Polickie Amazonki, które można było spotkać w Galerii Hosso. O ich akcji już pisaliśmy w jej zapowiedzi. A dzisiaj, przy okazji właśnie Dnia Matki, podpowiadamy, o pomocnym narzędziu do wyszukiwania informacji, jak i gdzie o zdrowie zadbać — również wtedy, gdy ono dopisuje. Warto tę informację zachować, przekazać każdej bliskiej kobiecie: mamie, cioci, babci, przyjaciółce…

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kalendarz badań na stronie Akademia NFZ. To bardzo przydatne narzędzie. I to nie tylko dla mam, a nawet nie tylko dla kobiet. Wystarczy tam zaznaczyć swój wiek i płeć (tak, panowie też mogą korzystać), a wyświetli się cała lista zalecanych badań profilaktycznych, które można – a nawet trzeba – wykonać. Są bezpłatne. I jest możliwość wyszukania najbliższych placówek, w których można je wykonać.

To ważne! Oto adres strony z takim kalendarzem: https://akademia.nfz.gov.pl/kalendarz-badan/

Profilaktyka to nie tylko badania, to też odpowiedni styl życia: dieta, aktywność fizyczna… Dlatego w kalendarzu tym znajdziemy również m.in. podpowiedź, dotyczącą możliwości skorzystania z bezpłatnej konsultacji u specjalistów, którzy pomogą zadbać o prawidłową dietę: dietetyka, psychodietetyka, specjalisty ds. aktywności fizycznej. Konsultacje te prowadzone są online — mogą być indywidualne i dla całej rodziny.

– Zaznacz, że jesteś kobietą, przyznaj się, ile masz lat i kliknij przycisk „sprawdź”, a kalendarz prawdę Ci powie, czyli wygeneruje listę zalecanych badań – zachęca do korzystania Zachodniopomorski Oddział NFZ.


Możesz komentować anonimowo, wpisać dane ręcznie lub użyć swojego konta w mediach społecznościowych.